Акрилові фарби - це водо-дисперсна фарба на основі поліакрилату. До складу фарби входить: пігмент, вода і акрилова смола. Так ось за рахунок цієї акрилової смоли фарба називається акрилова і набуває всіх своїх чудових властивостей.
Плюси акрилових фарб:
- Акрил не дає тріщин. Акрилова смола, що входить до складу фарби, робить її дуже пластичною, тягучою і можна порівняти акрил з рідкої пластмасою, тобто при висиханні ефект тягучісті залишається і акрил не дає тріщин, він дуже пластичний. Можна їм малювати на будь-якій поверхні: на склі, на дереві, на полотні, просто на тканині (одязі). Тобто будь-яка поверхня, головне щоб вона була знежирена і акрил ніколи не дасть тріщин.
- Акрил не вигоряє на сонці. Згодом він не гасне, не мерхне, не змінює колір. На відміну, наприклад, від масляної фарби, якщо ми неправильно просушимо підмальовок, зробимо занадто товстий шар, трохи неправильно змішаємо відтінки, пігменти, то колір може вигоріти, якщо ми додали не той розчинник, то колір може пожовтіти. Багато нюансів, які потрібно враховувати в масляному живопису. У акрилі ж такого немає. Тобто при висиханні, який колір наносився, такий і залишається на все життя. Тобто з часом він залишається таким же яскравим.
- Плюс - його палітра. Палітра кольорів дуже яскрава і вони такі насичені, глибокі, трохи, звичайно, неприродні, але ця яскравість, особливо в декоративній творчості, дає супер картини, на які ми дивимося годинами. Тому, якщо ви любите яскравий живопис, вам подобаються яскраві, і навіть якісь неонові кольори, то акрил вам дасть цю палітру і дозволить створити дійсно дуже яскраві роботи.
- Цей плюс порадує багатьох. Акрил не вимагає закріплення. Він дуже стійкий за рахунок своєї гнучкості. Тобто при написанні картини в техніці масляного живопису, саме олію потрібно покрити лаком, щоб захистити поверхню від подряпин, від сонячних променів, щоб довше зберігався колір. Акрил ж цього не вимагає, його не потрібно покривати лаком. Він стає трошки глянцевим і дуже-дуже стійким. Не потрібно витрачати час, не потрібно його додатково покривати лаком або іншими фіксаторами, які захищають шар фарби.
- Акрилова фарба не пахне. Вона не має запаху. І ті люди, у кого алергія на різкі запахи, алергія на склад масляних фарб, мають можливість малювати навіть в приміщенні, де є маленькі діти. І спеціальні розчинники з різкими запахами для акрилу не потрібні, акрил можна розбавляти водою. Відсутність запаху робить акрил просто чудовою фарбою в порівнянні з іншими. Але при розведенні водою потрібно враховувати одну особливість! Так як в складі акрилу є акрилова смола, яка дає всі ті відмінні властивості, то при розведенні водою ці властивості зменшуються. Чим більше ви розбавляєте акрил водою, тим менше властивостей, які йому дає акрилова смола, залишається. Тому, якщо ви малюєте в техніці дуже тонкій, лесировочній, або в акварельній техніці, то краще додатково додавати спеціальні розчинники для акрилу. Вони теж без запаху. Але вони дозволять вашій роботі зберегтись на довгий час. Ну а якщо ви малюєте дуже густо, то акрил дуже рідкий, як сметана, і його практично водою розбавляти не потрібно, і він всі свої властивості в роботі залишає.