1. Калька, А4, 210х297 мм, 90/95 гр, Highly Transparent Drawing, Hahnemuhle

    18
    • 18
      від
      1000
    • 18
      від
      3000
  2. Калька, А3, 297х420 мм, 90/95 гр, Highly Transparent Drawing, Hahnemuhle

    27
    • 27
      від
      1000
    • 27
      від
      3000
  3. Склейка для акварелі, Gold, А3, 20 арк, 200 гр, Smiltainis

    285
    • 280
      від
      1000
    • 263
      від
      3000
  4. Альбом для нарисів, А4, 30 арк, 180 гр, 210х270 мм,1557 Dessin, Canson

    359
    • 341
      від
      1000
    • 323
      від
      3000
  5. Альбом на спіралі, А5, 20 арк, 280 гр, 148 х 210 мм, Authentic, Smiltainis

    210
    • 202
      від
      1000
    • 181
      від
      3000
  6. Папір акварельний, 270 гр/м2, 50х65 см, Aquarelle Montval Torchon , Canson

    1
    128
    • 121
      від
      1000
    • 115
      від
      3000
  7. Папір акварельний, 270 гр/м2, 50х75 см, Aquarelle Montval Torchon , Canson

    2
    161
    • 152
      від
      1000
    • 145
      від
      3000
  8. Альбом для нарисів, А5, 30 арк, 180 гр, 148 х 210 мм,1557 Dessin, Canson

    162
    • 154
      від
      1000
    • 146
      від
      3000
  9. Папір акварельний, 50х70 см, 350 гр/м2, Mix Media Imagine, Canson

    1
    177
    • 168
      від
      1000
    • 159
      від
      3000
  10. Альбом на спіралі, А3, 30 арк, 280 гр, Authentic, Smiltainis

    879
    • 789
      від
      1000
    • 748
      від
      3000

Папір, блокноти, альбоми

Акварельним папером називається особливий вид паперу, що має високу щільність та зернистість (ширшавість).

Якщо вас раптом відвідало творче натхнення і ви вирішили освоїти дуже популярний акварельний живопис, то вам необхідно знати, що більшість акварельних технік виконується з використанням води, від якої звичайний папір може розмокати і коробитися, що дуже псує якість малюнка. Можливо, ви пам'ятаєте цей негативний досвід із дитинства, який у деяких надовго відбив бажання працювати з аквареллю. А вся справа в папері, який не вбирав воду, через що фарби по ньому розтікалися.

Існує спеціальний акварельний папір, робота на якому приносить більше задоволення, а художні магазини надають величезний її вибір від різних виробників. Але через занадто великий вибір художник-початківець може розгубитися. Папір для акварелі відрізняється за складом, щільністю, текстурою, типом виробництва, форматом, продається листами окремо і цілими блоками. Ви також можете знайти скетчбуки, альбоми, склейки та рулони.

Склад акварельного паперу.

Більшість альбомів, скетчбуків та склейок для акварелі зроблено з використанням целюлозного паперу. Це оптимальний варіант для перших проб, який підходить для навчання, начерків та відпрацювання навичок. Целюлозний папір для акварелі не дуже добре вбирає фарбу, тому роботу варто розділити на етапи, пігмент фарби залишається на поверхні листа і кольори не тьмяніють, що безперечно є плюсом. Папір зі 100% бавовни має найкращу поглинаючу здатність, і довго зберігає вологу. На бавовняному папері часто застосовують багатошарову техніку по-мокрому, але пігмент фарби в'їдається і для отримання хорошої яскравості потрібно наносити кілька шарів. Якщо ви припустилися помилки, то витерти недолік на бавовняному папері можна майже повністю, на відміну від целюлозної. Папір із суміші матеріалів має переваги того матеріалу, якого у складі буде більше. Також є склад бавовна + целюлоза, є бамбук + бавовна. Не маловажливо, щоб папір був природного білого кольору, без відбілювачів та кислот у складі, таким чином ваші роботи збережуться та прослужать довше.

Фактура.

Папір для акварелі ділиться на три групи за способом пресування та фактурою. Жодна з них не є гіршою або кращою за інший, просто кожен вид призначений для конкретних завдань.

1) Гладкий папір. Виготовляється за допомогою гарячого пресування. На такому папері зручно прописувати дрібні деталі та працювати лісуванням. Такий папір дозволяє робити дуже гладкі та м'які градієнти, коли художник пише по мокрому папері.

2) Фактурний папір. Виготовляється за допомогою холодного пресування. Він більш рельєфний ніж папір що отриманий гарячим пресуванням. На такому папері акварель утворює характерні заливки барвистим шаром, що повторює фактуру паперу. Завдяки такій зернистості, акварель краще і рівніше лягає на поверхню листа, створюючи гарну фактуру. Цей папір вважається універсальним оскільки він є чимось середнім між двома іншими видами.

3) Папір з сильно вираженою фактурою (ширшавий). Такий вид паперу не пресують, його фактура утворюється природним чином у процесі сушіння. Рельєфна та груба поверхня дає можливість створювати цікаві текстури в акварельному живописі. Завдяки сильній зернистості акварель краще зчіпляється з поверхнею паперу та рівномірно заливає потрібні фрагменти. Акварель в такому випадку утворює характерні градієнти. Але гладкого живопису вже не буде. Барвистий шар буде виразно фактурним.

Фактура паперу залежить від волокон, з яких вона складається і від рельєфу преса, якщо виконується тиснення. Папір для акварельного живопису може складатися з волокон бавовни, льону, деревини, а також їх суміші в різних пропорціях. Варіанти бувають різні. Але фактура паперу може ще утворюватися шляхом її тиснення. Тут виробник може надати паперу різну фактуру: імітувати нитки тканини, шкаралупу, шкіру, просту зернисту фактуру тощо.

Особливості вбирання води та утримання пігменту.

Серед акварельного паперу є види, які дуже добре вбирають вологу, але є й такі, що вбирають воду набагато гірше. Це залежить від проклеювання. Як правило, папір проклеюється спеціальним розчином, що зв'язує волокна целюлози. Чим більше проклеєний папір, тим слабше він вбирає воду. І навпаки, що менше проклеєний папір, то сильніше він вбирає вологу. Проклейка паперу буває двох видів: внутрішня та поверхнева. При внутрішньому проклеюванні, у паперову масу, ще на стадії виробництва додається клейовий розчин. Таким чином, паперовий шар проклеюється по всій товщині. При поверхневому проклеюванні акварельний папір проклеюється тільки по поверхні паперового шару після пресування.

Щільність

Щільність паперу вимірюється у грамах на один квадратний метр. Тобто це її вага. Чим більша вага, тим, як правило, більша товщина паперу. Тому під щільністю, прийнято розуміти її товщину. Хоча, це не зовсім правильно. Адже папір може бути сильно спресованим, тому при однаковій вазі він буде тоншим. Щільність акварельного паперу становить від 170 до 800 гр. на кв. метр. Чим товстіший лист акварельного паперу, тим менше він деформується при намоканні. Тобто. на ньому буде менше нерівностей, горбків та впадин, які неминучі при зволоженні. Чим тонший папір, тим більше він коробиться. Тому акварельний папір прийнято натягувати на планшет чи стиратор. Для цього її змочують водою. Вона розтягується, збільшуючись у розмірах. Далі її фіксують по периметру планшета клеєм або кнопками. Після висихання папір зменшується в розмірі і натягується на планшет. таким чином, лист не буде коробиться навіть під час роботи.

Ось кілька важливих порад:

Не гоніться за дешевизною, адже від якості матеріалів залежить і якість роботи.

Не засмучуйтесь, якщо не вдалося з першого разу намалювати красиво. Акварель взагалі досить складна фарба, десь навіть складніше ніж масло, тому труднощі в її освоєнні - це нормально.

У нас на сайті klondike.com.ua ви знайдете найрізноманітніші види та типи паперу, альбоми та скетчбуки, з різною зернистістю та щільністю.

Все це можна купити за доступною ціною або отримати консультацію, звернувшись за номерами, вказаними на сайті.