Поталь - це тонкі листи металу (фольга). Поталь імітує золочення сусальним золотом і дозволяє досягти цікавих декоративних ефектів при обробці меблів. Широко застосовується в ліпному декорі, іконах, іконостасах. Також поталь використовується в картинах, хенд мейд та ін.
Купити поталь в магазині Клондайк за вигідною ціною.
В асортименті:
- золота поталь (поталь золото 2.5, поталь золото 2.0)
- срібна поталь (поталь срібло)
- мідна поталь (поталь мідь)
- оксид поталі (оксидована поталь)
- творена поталь
- вільна поталь
- трансферна поталь (нанесений під тиском лист кальки, легко відділяється на клейовий шар)
- поталь в рулонах (трансферна поталь в рулоні)
- поталь з проложкою (кожен лист перекладений калькою)
- поталь в конверті (поталь перекладена калькою через 100 аркушів. Кожен лист трохи зсунутий по відношенню до нижнього для зручності)
- поталь в книжці (поталь в книзі може бути як вільною так і трансферною)
Під позолоту поталлю підійде будь-яка невбираюча поверхня. Грунтоване дерево, метал, пластик, скло. Для більш блискучого результату золочення використовуйте глянцеву підкладку (наприклад, глянцевий лак) під клей-мордан для поталі.
Зазвичай листи поталі клеять на клеї з поверхневою липкістю. Клеї для поталі виробляються на водній, спиртовій, масляній і нітро основі. Клеї для поталі і сусального золота часто називають морданом. Мордан наносять на добре грунтовану невбираючу гладку поверхню і залишають просохнути до появи відлипу (поверхневої липкості) і повного випаровування розчинника (щоб позолота була якісною, стабільною). Період просушування мордану до моменту нанесення поталі дуже відрізняється до різних клеїв:
- Спиртовий клей для поталі - 30 хв.
- Водний клей для поталі на натуральній основі - 1 година
- Водний клей для поталі на синтетичній основі (Wunda Size) - 15 хв
- Масляний клей для поталі (міксіон) зазвичай 12 або 3 години, рідше - 0.5 і 1 годину
- Класичний масляний мордан - 12 годин
- Нітро-клей для поталі 20 хв
Час, протягом якого можна клеїти поталь, визначають експериментально (залежить від типу, виробника, температури, товщини шару клей-мордана, також іноді час роботи обмежений через високу запиленість в приміщенні).
Поталь прикладають до поверхні, що позолочується, нарізаючи на шматочки необхідного розміру, використовуючи ніж і подушку позолотника. Якщо немає необхідних інструментів, то можна покласти лист поталі між двох листів паперу і розрізати ножицями. Приклавши поталь до клейового шару, її обережно розполіровують нейлоновою панчохою, м'яким пензлем або ватою. Приполіровувати потрібно обережно, щоб не пошкодити клейовий шар, інакше золочення поталлю втратить блиск.
Золота поталь (поталь, позолота в листах) виготовляється з латуні - сплаву міді (приблизно 90%) з цинком (приблизно 10%). Так як мідь має властивість окислюватися, то позолоту поталлю необхідно захищати лаками. Найбільш затребувані лаки для покриття поталі - це шелак і цапон лак. Для фінішу шелаком зазвичай вибирають очищений безвосковий рідкий шелак. Найбільш популярний цапон - спиртовий цапон лак Мекка. Шелак має жовтуватий відтінок, Мекка повністю прозора.
Срібна поталь не схильна до окислення, так як складається повністю з алюмінію. Тому роботи поталлю срібло покривають лише для захисту від механічних пошкоджень. Поталь - тонкий матеріал, без захисту лаків його досить легко пошкодити.
Поталь мідна цілком складається з чистої міді, тому також потребує захисту від окислення лаками.
Поталь купити в Києві (відправляємо Новою поштою: Київ, Львів, Одеса, Дніпро, Харків, всі міста України) за вигідною ціною Ви завжди можете в інтернет-магазині Клондайк.